اولین عامل پرخوری

پرسش

آقایی هستم با ۱۰۰ کیلو وزن و قد ۱۷۰، چند بار اقدام به رژیم و باشگاه رفتن کردم ولی وزنم برگشته مشکل اصلی من این است که پرخوری عصبی دارم لطفاً راهنمایی بفرمایید.

پاسخ کارشناس تغذیه تبیان:

ریشه مشکل شما استرس است که باید حل کنید. استرس در شما سبب می‌شود پرخوری عصبی داشته باشید. به‌طورکلی شخصی که عادت به خوردن احساسی دارد، باور کرده که اگر این‌گونه غذا نخورد، از شر آن احساسات بد و افکار منفی خلاص نمی‌شود.

باید به‌جای اینکه در یک موقعیت استرس‌زا سراغ یخچال بروید، قدری قدم بزنید، با دوست خود صحبت کنید، احساساتتان را بنویسید، اتاقتان را مرتب کنید یا دوش بگیرید.

ورزش نیز اندورفین و آدرنالین را در خون آزاد کرده و احساس خوبی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که ذهن برای دقایقی از افکار ناراحت‌کننده و احساسات ناخوشایند خلاص شود.

اشتهای کاذب یا همان هوس غذایی تنها 10 دقیقه طول می‌کشد و اگر شما بتوانید در این 10 دقیقه خودتان را کنترل کنید و به سمت خوراکی‌های پرکالری نروید، گام بزرگی به سمت کاهش وزن خود برداشته‌اید.

داشتن 6 وعده غذایی کوچک در طول روز و مصرف سالاد و سبزیجات به جای غذاهای پرکالری نیز می‌تواند به کنترل پرخوری شما کمک کند.

مشاوره_تغذیه

مشاوره_تبیان

تبیان_رسانه_زندگی

tebyanonline

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فال حافظ زيرنويس فارسي موزيک ويديو هاي کره ايي closed چرت نامه خودم روزنامه ها اون روی سگ من نوستالژیک WEBTOON MANHUA WORLD Andrew سررسید اروپایی | سالنامه اروپایی سایت جامع 2020